|
Reacties
Jan L. Wage
Beste collega,
Het is natuurlijk wáár, wat deze onderzoeking aantoont. Het is alleen de vraag, of de causaliteit niet net omgekeerd ligt. Zeurpieten en jammerhouten zoeken het contact met hun soortgenoten. De vraag is, of het advies, regelmatig contact met "succesvogels" te zoeken, niet een slag in de lucht is. Wìllen de zeurpieten en jammerhouten het contact met succesvogels wel? En zijn de succesvogels wel geneigd, het contact met droefsnoeten te accepteren.
Daarom blijven er bij mij enkele vragen open.
Maar er wordt door uw artikel een serieus probleem aangesneden, dat is zeker belangrijk !
Met hartelijke groet,
Jan L. Wage
Verkoopadviseur en -trainer sinds 1954
Beste Collegae,
Ja klagende medemensen zuigen energie weg bij anderen, mogelijk omdat ze letterlijk een gebrek eraan hebben. De succesvolle hebben , zo lijkt het tomeloze energie. Maar tegelijkertijd zijn die ook heel zuinig op de besteding van hun energie, niet aan zuigers. Dat levert namelijk niets op. En dat is niet negatief of gemeen. Het gaat namelijk om die energie!
In zoverre ga ik mee met de heer Wage En ja het is zeker een issue!
De enige keus voor de zeurpieten is om energie op een andere manier op te bouwen. Bijvoorbeeld sporten. Want de acceptatie van supermensen en je daar simpelweg bij aan te sluiten gaat niet werken. De klagers moeten zelf kiezen voor een andere invalshoek.
Wanneer het je lukt zul je zien dat je echt meer en andere energie krijgt. Soms heb je een duwtje nodig. Mogelijk is dit dat duwtje! Jij hebt de keus, elke dag weer!
Suc6
Hans Hofstede
En toch ... weer andere goeroe's beweren dat pessimisten realistischer zijn dan optimisten.
peter
Het is toch zo dat de realiteit niet verkoopt en de ilusie wel.
Mark
Hallo,
@ Peter,
Ik denk te begrijpen waar je op doelt, maar als je het te letterlijk opvat staat er iets raars.
Dus voor het evenwicht; 'Realiteit verkoopt'(ook).
Vriendelijke groet,
Toch ken ik ook het ware verhaal van een onderaannemer die werk vroeg bij een aannemer en het niet kreeg. Hij zei dat hij nu in de problemen zat en begon te huilen. Vervolgens gaf men hem het werk toch.
Wellicht geen sterk voorbeeld, maar in zijn geval werkte het toch. (Ik moet er niet aan denken zo te gaan verkopen)
Jan
Ik heb in het verleden ook verkopers meegemaakt die negatief deden om hun collega's te demotiveren, waardoor zijzelf bovengemiddeld scoorden.
Pas toen ik één van deze verkopers vertelde dat hij in het geheel niet succesvol was omdat ik eigenlijk de omzet die zijn collega's minder haalden door zijn negatieve imput er bij hem af moest halen begon hem bij hem pas een licht te branden.
Vervolgens heb ik hem drie maanden " geisoleerd" laten werken en de omzet per verkoper steeg in drie maanden met 10%.
Erika
Het is een goede zaak dat dit onderwerp eens uitgelicht word.
De energie waarin je verkeerd bepaald idd heel veel dat kom ik regelmatig op de werkvloer tegen.
Wanneer ik zelf bemerk dat het negatief gaat, zonder ik me even af en stem mezelf weer af op wat ik zelf voor ogen heb en hoe of ik daar wens te komen.
Wat je uitstraald ontvang je op de een of andere manier ook terug.
Reageren
Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.
|