|
Peugeot RCZ: Geniaal of gek?
|
Geniaal en gek liggen soms akelig dicht bij elkaar. Beide durven radicaal te breken met de norm. De gek wordt echter verguisd om de afwijkende ideeën. Het genie wordt er juist om bewonderd en krijgt uiteindelijk navolging. De Peugeot RCZ is ook zo'n twijfelgeval. De auto is nergens mee te vergelijken en roept direct de vraag op: is de RCZ alleen maar anders of daadwerkelijk beter dan de rest?
Op iedere autoshow tonen autofabrikanten zogenaamde "conceptcars". Dit zijn experimentele, handgemaakte auto's waarmee een merk laat zien waar het toe in staat is en hoe modellen er in de verre toekomst uit zouden kunnen zien.

Veel conceptcars worden jaren na hun optreden op een autoshow in productie genomen, zij het in sterk aangepaste vorm. Dat is deels om de productiekosten te drukken en ook om in de smaak te vallen bij een conservatief publiek. En hier is de Peugeot RCZ meteen anders, want het productiemodel lijkt als twee druppels water op het zo gewaagde concept van weleer! Zelfs het dak en de achterruit met bollingen zijn overgenomen (dit is door de ontwerpers afgekeken van de Le Mans racewagen van Peugeot).
Conclusie Is de Peugeot RCZ een geniale of een gekke auto? Het antwoord is: beide. Alhoewel de term "geniaal" wel erg hoogdravend is, valt de RCZ onder andere op door de prima motoren. De hier gereden "1.6 THP" en "2.0 HDiF" leveren beide prima prestaties en zijn toch redelijk zuinig. Het weggedrag van de RCZ is in één woord uitstekend. Bovendien is de RCZ redelijk praktisch voor een coupé. Gezien de prijs is de uitrusting compleet te noemen.
De vormgeving is gek, flamboyant en gedurfd en dat is alleen maar bewonderenswaardig. Bovendien is dit waardoor de RCZ echt boven de middenmoot uitsteekt. Puur rationeel gezien rijdt de RCZ niet beter dan een snelle hatchback, maar dankzij de te gekke vormgeving biedt deze Peugeot wel degelijk meer plezier.
Prijzen RCZ 2.0 HDiF: € 36.650,- Instapmodel: € 31.600,-
Plus - Prima prestaties, uitstekend weggedrag - Altijd het gevoel een exclusieve auto te rijden - Briljante, gewaagde, flamboyante en prachtige vormgeving!
Min - A-stijl zit hinderlijk in zicht - Audiosysteem ondersteunt geen iPod - Dashboard in lichte kleur reflecteert hinderlijk in voorruit
Bron: Autozine, Ivo Kroone Lees de hele tekst |