HP List #1
 
'Vind ons leuk' op Facebook 264
Sluit u aan bij onze LinkedIn groep 4735
Volg ons op Twitter 6377
Word lid van onze gratis nieuwsbrief 36039
Home Artikelen & Tips Sales Quotes Producten voor Salesmanagers Boeken over Verkopen Wat wij Verkopers interessant vinden

Richard van Houten Auteur: Richard van Houten
Richard van Houten is (sales) trainer en partner bij Bron & Partners. Hij adviseert bedrijven (o.a) over sales. Hij is een begenadigd trainer en vertelt beeldend en confronterend wat wél en niet werkt. Hij zegt wat velen denken maar niet durven zeggen.

Icoon Verkopersonline.nl

Win Verloren Klanten Terug


Dit is een bijzonder onderwerp waar in de verkoopwereld nauwelijks over wordt geschreven. Vreemd eigenlijk. Want het terugwinnen van klanten is essentieel voor iedere organisatie.

Als een klant vanaf een bepaald moment geen producten of diensten meer bij u afneemt, dan wordt er (door de verkoper zelf en door de directie van de leverancier) vaak snel genoegen genomen met argumenten als:

  • We zijn te duur
  • De nieuwe inkoper gaf de voorkeur aan zijn eigen netwerk
  • Het was ook een erg lastige klant die ons teveel tijd en moeite kostte
  • We kunnen niet meer voldoen aan zijn aangescherpte eisen

Het onder ogen zien van eigen fouten
Zou het misschien niet zo kunnen zijn, dat we onze 'fouten' als verkopende partij niet goed onder ogen willen zien? Fouten is wellicht niet eens het juiste woord. 'Ego' speelt ook vaak een belangrijke rol. Het ego van de account manager/verkoper wil nog wel eens in de weg zitten: Als de klant mij niet meer aardig vindt (door zijn business weg te halen bij mij), dan vind ik hem ook niet aardig meer…en trouwens, ik heb hem toch nooit echt gemogen.
Om dan maanden later toe te geven dat u wellicht een aantal dingen beter had kunnen aanpakken en slimmer had kunnen communiceren…,tja, dat is voor sommigen erg lastig. Zo niet onmogelijk.

Maar wat nu, als we het ego even opzij schuiven? En na een aantal maanden de situatie en mogelijkheden van de vroegere klant nogmaals analyseren? Kunnen daar dan niet schitterende hernieuwde relaties uit naar voren komen?
Ja dus. Dat is verloren klanten terugwinnen.

Fasen van klantverlies (Jill Griffin)
Een klant gaat bij afscheid door drie (progressieve) fasen:

  • Waardevermindering (vergeleken met verwachting/ perceptie)
    - Kunt u het snel oplossen of
    - Verergert de irritatie zich?
  • Seizoen van onvrede
    - Nu beginnen specifieke gedragingen en acties
    - Signalen: minder sales/ minder contact/ er wordt niet meer gereageerd op telefoons en e-mails van aanbieder.
  • Afbreken  ('maar niet het einde…')
    - Via officieel bericht of
    - Stil vertrek

Tip
Probeer inzicht te verkrijgen in het proces van klantverlies en neem pro actief actie. Achterhaal de échte redenen waarom klanten weggelopen zijn. Ook al is dat drie jaar geleden. Neem opnieuw contact op en speel open kaart: Ik wil u terug en heb geleerd van het verleden. Het is nu zelfs mijn sterkste punt geworden.

Richard van Houten
Bron & Partners


Trefwoorden:Acquisitie, Verloren klant, Klantverlies
Gerelateerde Artikelen:Kies de juiste doelgroep
De order niet krijgen…en toch de klant binnenhalen
Onzekerheden, twijfels en angsten bij koude acquistie
Hoe verkoopt u de waarde van uw oplossing?

Nog even uw aandacht...
 
1. Lezerswaardering:
Hoe waardeert u dit artikel?
7,5 (29 stemmen)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2. Vindt u dit artikel interessant? Ontvang elke week gratis salestips   |   tell a friend
3. Volg ons via: LinkedIn - Twitter - RSS - Mobiel

Reacties

lien

ik kan de gedachtengang echt niet volgen... dus heb ik de bedoeling en de boodschap echt niet mee...

gerrit |  http://wwwslipgrip.eu

zeker waar,ego opzij zetten en contact zoeken met de klant

Reageren

Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.

Uw naam
Uw emailadres  optioneel
Uw website optioneel

Vul onderstaande code in:
Ontvangt u hem al?
Dé gratis nieuwsbrief voor Sales Professionals.

Elke week leerzame tips over SALES in uw mailbox
van de beste auteurs van NL!

Probeer 'm gewoon! (makkelijk afmelden met 1 klik)



geen interesse / ontvang ik al
Top Sales Vacatures
Assistent Shop Manager bij T-Mobile in Winterswijk
Automatisering / ICT / Telecom
Uw vacature hier en op Alleverkoopbanen.nl?
Bereik zowel actief als latent werkzoekenden.
Senior Accountmanager Softwaresolutions
New Business en relatiebeheer bij nieuwe en bestaande klanten
Commercieel Technisch Medewerker Binnendienst
Technische handelsonderneming, Tilburg
Meer vacatures bij Alleverkoopbanen.nl
Meest gezochte trefwoorden
VO
Meest bekeken Boeken
Top 7 "Interessant voor Verkopers"
  Over Verkopersonline.nl   |   Nieuwsbrief   |   Adverteren   |   Contact   |   Zoeken   |   Colofon   |   LinkedIn   |   Twitter   |   RSS   |   Mobiel  
  © Verkopersonline.nl 1999 - 2012   |   Disclaimer  
HP List #2