|
Reacties
Beste Anneleen,
Ooit werd tijdens een verkoopvergadering een medewerker van van de back-office aangesproken op een gemiste order. Ik onderbrak de verkoopleider met de opmerking: sorry, hij heeft het goed gedaan maar ik (account manager) heb de zaak verkeerd ingeschat. Ik heb te laat gereageerd.
Ik kreeg veel verbaasde blikken. Dat ik dat zomaar toegaf! Maar wat kon ik anders? De betrokken medewerker wist hoe het in elkaar stak. Zwijgen heeft dan geen zin. Dat geeft alleen maar scheve verhoudingen.
De medewerker was uiteraard blij dat ik eerlijk was. En ik had er weer een interne fan bij. Kortom, toch nog winst!
Verantwoordelijkheid nemen is idd erg belangrijk, niet alleen in de verkoop. Overigens verliezen verkopers ook deals door te laat reageren zoals hierboven wordt genoemd. Ontbrekende, onjuiste of veel te laat geleverde gespreksverslagen kosten ook een hoop omzet.
Beste Gerard en Gerhard,
Wat goed om te lezen dat jullie al doordrongen zijn van het nut van verantwoordelijkheid nemen. Zoals Gerhard terecht opmerkt, zijn er vele oorzaken voor een deal verliezen. Mijn belangrijkste punt in de column is daarom: bedenk of jij iets 'anders' had kunnen doen. Leer van wat er mis gaat. En dat kan alleen als iemand er verantwoordelijkheid voor neemt. Complimenten dat jullie dit al doen!
Beste Anneleen,
Wat een heerlijke eye-opener, die spiegeling met het kind. Mijn kinderen zouden hetzelfde kunnen zeggen, maar ik gebruik het eigenlijk nooit. Ga ik wel doen, want je snapt meteen waar het over gaat. Bedankt.
Reageren
Let op
Uw naam en eventueel uw website worden getoond boven uw reactie.
Vul uw emailadres in als u op de hoogte gehouden wilt worden over reacties op dit artikel.
|